Scandie
Scandie logo

Evoluce se nikdy nezastaví


Pravidla oceli SCANDIE.
Značka s vynikajícími možnostmi.

Proč se na nás můžete spolehnout. Naše hlavní hodnoty značky
Společnost SCANDIE je předním producentem vysoce kvalitní pásové nožoviny z oceli určené především pro výrobce výsekových nástrojů pro obalový průmysl. Nabízíme efektivní řešení pro všechny typy výseků a díky nejnovější technologii a unikátnímu řešení našich výrobků jsme schopni obstát i při těch nejobtížnějších operacích.

Disponujeme špičkovými znalostmi v oblasti metalurgie a naši odborníci z centra vývoje a výzkumu vedou pravidelná školení a poskytují technologickou podporu našim zákazníkům. Ta se týká především klíčových faktorů, jako je například tvrdost těla a ostří, výška nože, úhel zkosení a typ ostří pro ideální výsek v dané situaci.. Zákazníci společnosti SCANDIE se díky naší expertíze cítí komfortně I při práci s obtížnými materiály, jako jsou tvrdé laminátové desky, cigaretové krabičky, plasty, LED obrazovky, těsnění, elektronická média, apod.

Řízení jakosti
SCANDIE má systémy řízení a kontroly kvality certifikované mezinárodně uznávanými organizacemi. Výrobky z oceli vyrábíme v souladu s evropskými normami kvality: EN ISO 9001: 2008, EN ISO 14001: 2004 a OHSAS 18001: 2007.

Scandie
Úprava sklonu

Typ úkosu
Center bevelSide bevelLong center bevelLong side bevel
CB
Centrální úkos
SB
Jednostranný úkos
LCB
Dlouhý centrální úkos
LSB
Dlouhý jednostranný úkos

Úprava úkosu
Hladké
ostří
Side bevel Jako standard jsou nože dodávány s hladkým ostřím. Typickými vlastnostmi jsou lehká ohybatelnost, vysoká odolnost proti opotřebení a všeobecně vynikající výkon při vysekávání.
Jemně
broušené
ostří
(GF)
Side bevel Pro úspěšné a přesné vysekávání tvrdých materiálů, jako jsou laminátové desky a plasty (PE, PET, PVC), je vyžadováno speciální ostření. Nabízeno pouze pro výrobky s tvrzeným ostřím.
Jasné
ostří
(BX)
Side bevel Bright má extrémně ostré hrany a zrcadlové zkosení. To umožňuje čistý řez i při nejnižším tlaku. Vhodné pro delikátní materiály jako filmy a komponenty pro elektronický průmysl. Nabízeno pouze pro výrobky s tvrzeným ostřím.
Robustní
ostří
(RO)
Side bevel Úhel špičky 75 ° snižuje riziko tlakové přetížení, takže ostrost zůstává zachována a tím se prodlužuje životnost celého nože. Nabízeno pouze pro výrobky s tvrzeným ostřím.

Řezací pásové nože

Netvrzené ostří
Vhodné pro krátké a střední série výseků z hladké a vlnité lepenky. Tvrdé tělo poskytuje vynikající stabilitu, zatímco povrchové oduhličení zajišťuje ideální ohybatelnost..

Tvrzené ostří
Ostří těchto nožů jsou vysokofrekvenčně tvrzená a zajišťují nejdelší možnou životnost vysekových nástrojů. Měkké tělo umožňuje vysokou ohybatelnost, zatímco vyšší tvrdost těla poskytuje vyšší stabilitu při výseku.

Hluboce tvrzené ostří
Extra hluboké tvrzení významně zvyšuje životnost vysekového nástroje. Středně tvrdé, stabilní tělo a dekarburovaný povrch nože umožňují dobrou ohybatelnost. Tento typ je vhodný pro vysekávání do tvrdých a abrazivních materiálů.

Label Cutting Rules

Label Rules – Etiketové nože
U těchto nožú je standardem lehce hrubá úkosová úprava s nejvyšší ostrostí špičky. Tato nožovina je k dispozici v tvrzených verzích pro dosažení nejdelší životnosti a nejlepších výsledků vysekávání.

Edge Coating – Potažené ostří

GLIDE (D) – Hladké, kluzkéDIAMOND (DO) - Diamantové
Tato úprava maximálně snižuje tření. Snadná penetrace umožňuje snížení výsekového tlaku, zamezuje opotřebení a jemnému otřepení – tzv. Angel hairs. Vhodné pro vysekávání recyklované hladké i vlnité lepenky. K dispozici pro produkty s tvrzeným ostřím. S tvrdostí povrchové vrstvy cca 3 000 HV dosahují tyto nože nejlepších výsledků při vysekáváné velkých sérií, hlavně díky maximální životnosti nože. Tento typ je mimořádně vhodný pro velké série výseků lékových a cigaretových krabiček. Diamantová úprava je k dispozici pro SCANDIE 350 HF a SCANDIE 400 HF.

Specifikace

Tolerance
Pásová nožovina z oceli SCANDIE je ze 100% vyráběna v RAKOUSKU pomocí nejmodernějšího vybavení a přesně dle norem stanovených Evropskou asociací (ESD).

Bendability

Creasing Rules - Ryly

Creasing Rules - Ryly
Nejvyšší kvalita našich rylů v kombinace v kombinaci s těmi nejnižšími tolerancemi zaručuje vynikající výsledky při výseku.

Speciální nože

Perforace
Široká škála kombinací zubů a mezer v nejlepší kvalitě pro všechny druhy balení.

Kombilinky
K dispozici v mnoha konfiguracích pro snadné skládání při vysekávání do hladké lepenky.

Zipovací nože
Ideální řešení pro balení připravené rovnou do regálu.

Nožovina pro vylupování odpadů
Nejlepší volba pro odstranění odpadu po vysekávacím procesu.

Informacee o produktu

Balení
Způsoby doručení

Ocelové nože SCANDIE jsou zabaleny do speciálně tvarovaných krabic,a to jak v metráži, tak v rolích. Tento typ balení maximálně usnadňuje manipulaci a uskladnění, zároveň chrání při přepravě. Kromě toho jsou ještě ocelové pásy nožoviny zabaleny v antikorozním papíře, aby se zabránilo případnému rezivění. Pásy jsou standardně dlouhé 1 metr.

Prosím, přečtěte si údaje o velikosti balení v rolích dle typu nožoviny v následující tabulce.

Značení

Výrobní kód